Sitemap

Платформи для онлайн навчання без СМС

4 min readFeb 2, 2021

Інтернет дає гігантські можливості для навчання. Сьогодні на ринку є величезна к-сть навчальних платформ та курсів у різних форматах. І вони дуже сильно підходять для ІТ.

ІТ галузь дуже швидко розвивається та змінюється. Коли я прийшов в універ, то багато говорили про Delphi та PHP. І поки я закінчив його, то Delphi практично перестав існувати, а PHP відійшло на задній план. Через онлайн платформи можна легко і швидко отримувати актуальні знання. Існує безліч коротких курсів на 1–2 години, які дадуть вам основні знання по тій чи іншій технології. Пройти такий курс набагато швидше ніж замовити книгу чи прочитати її.

Хочу поділитись платформами які я використовую для навчання і де завжди отримую свіжу інформацію. Розповім про платформи і особливості та виділю цікаві курси.

Для початківців такі платформи стануть у нагоді для того щоб визначитись з напрямком. Використовуючи безплатні платформи, ви зможете зекономити гроші на навчанні та обрати цікавий напрямок. Навіть якщо ви почнете вчити Python, а пізніше захочете перейти на Java — ви нічого не втратите.

Prometheus

Мова: українська

Ціна: Безкоштовно

Це українська платформа для онлайн навчання. Тут дуже багато курсів по різних не ІТ напрямках, але є і цікаво по ІТ, і котрі спеціально розроблені для Prometheus. Курси складаються з відео та текстових лекцій. Також є практичні завдання з автоматичною перевіркою. По завершенню курсу генерується сертифікат.

Деякі курси відкриті завжди, а деякі завершуються, але через певний час знову стартують.

Які курси хотілось би виділити.

CS50це легендарний Гарвардський курс про вступ до Computer Science та програмування. Всі лекції є дубльовані українською. Це дуже хороший перший крок до програмування.

Основи програмування на C# —тут є про основні речі у C#. Є про ООП, колекції, generic та навіть делегати. Хочете почати з C# — почніть з цього курсу

Основи тестування програмного забезпечення — якщо хочете почати кар’єру у тестуванні чи вагаєтесь, то почніть з цього курсу

Як створити стартап — стенфордський курс, де успішні стартапери діляться досвідом. Для мене було дуже багато відкриттів як будують стартапи. Рекомендую всім.

Також сподобались курси по статистиці та Machine Learning. І ось вже 2 роки я намагаюсь завершити курс по алгоритмах. І чесно це зроблю. Скоро.

Edx

Мова: англійська

Ціна: Доступ до всіх навчальних матеріалів безкоштовний. Платно є лише навчання з ментором та генерування сертифікату

Це просто клондайк різного роду технічних курсів. Тут ви можете знайти дуже багато по програмуванню, DevOps практиках, Data Science. Курси можуть бути об'єднанні у MicroMaster програми і покривати цілий напрям. Курси або програми можуть закриватись, але якщо ви підпишетесь на них, то вони залишаться у вас.

Я виділю лише декілька курсів, котрі сподобались найбільше

Software Testing and Verification — цілих 3 курси і цікаві тим, що один про основи тестування, інший про тест менеджмент та третій про цікаву, але мало розвинену тему — формальну верифікацію

Automated Software Testing — тут зможете навчитись писати Unit тести на Java та дізнаєтесь як проектувати тести на основі моделей. Також зачіпається тема мутаційних тестів та як писати самотестуючі програми(проектування на основі контрактів, перевірки)

DevOps Testing — крутий курс по різних рівнях тестів. Нажаль, деякі інструменти які тут показані вже не підтримуються. Наприклад, лоад тести у Visual Studio. Але зрозуміти концепцію чи платформу буде супер.

По кожній мові програмування є багато курсів, я виділю лише декілька по C#: Алгоритми та структури даних, LINQ, асинхронне програмування, Entity Framework та по ASP.NET

Також по DevOps сподобались такі курси від Microsoft: по практиках, Infrastructure-as-a-code, по CI\CD.

Coursera

Мова: англійська

Ціна: Доступ до всіх навчальних матеріалів безкоштовний. Платно є лише навчання з ментором та генерування сертифікату

Багато світових університетів використовує Coursera задля публікації своїх курсів. Також Google та IBM. А ось курсів по технологіях Microsoft тут мало. Одні з найпопулярніших курсів тут — це курси по алгоритмах. Також тут є хороша програма по тестуванню Software Testing and Automation Specialization. Вона включає у себе як курси по тестуванню так і по автоматизації.

Udacity

Мова: англійська

Ціна: Доступ до всіх навчальних матеріалів безкоштовний. Платно є лише навчання з ментором та генерування сертифікату

Я не багато користувався цією платформою. Тут є як і безкоштовні курси, так і платні. Із безкоштовних, багато курсів про Front End та Data Science. Також є декілька курсів по теорії Computer Science. Мені найбільше зайшли 2 курси: JavaScript Testing — це курс по тестуванню за допомогою Jasmin. Та Software Testing. Останній дуже виділяє увагу до White box тестування та Fuzzing-у.

LinkedIn Learning

Мова: англійська

Ціна: 25 євро\місяць. Але перший місяць можна використовувати безкоштовно

Велика к-сть курсів не лише по технологіях, а й по різного роду soft skills, що робить цю платформу дуже універсальною. Багато цікавих напрямів по технологіях. Тут контент є як і для початківців, так і для професіоналів. По завершенню навчання сертифікат можна легко додати до свого LinkedIn-профілю. Підбірку курсів з цієї платформи я додам окремо, бо їх вже й дуже багато.

Pluralsight

Мова: англійська

Ціна: 19$\місяць

Ця платформа спеціалізується суто на технічних курсах. Окрім курсів також є записи конференцій. Крута фіча цієї платформи це можливість вимірювання ваших знань до та після навчання.

Кожного тижня є доступ до 5 курсів безкоштовно. Підбірку курсів з цієї платформи я додам окремо

Підсумок

Звісно, ці платформи не є єдиними. Є багато інших конкурентів. Але я користуюсь ось цими. Кожна з них має свою аудиторію та специфіку. Але всіх їх об’єднує шалена к-сть контенту та знань. Сьогодні, з такими платформами дуже легко вчитись. І дешево.

Було би цікаво почути, які підбірки курсів цікаво вам. Пишіть про це сюди

Дякую, що прочитали цю статтю. Надіюсь, вона була корисна вам

--

--

Oleg Zarevych
Oleg Zarevych

Written by Oleg Zarevych

Вирішив писати про ІТ українською

Responses (1)